جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
از این ۷ اشتباه در طراحی دکوراسیون منزل بپرهیزید

از این ۷ اشتباه در طراحی دکوراسیون منزل بپرهیزید

در دکوراسیون منزل یکی از اصلی ترین موارد این است که بدانید هر ایده ای را در جای مخصوص به کار ببرید. در این مطلب شما را با ۷ اشتباه در طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل آشنا می کنیم.
 ۱- نصب تابلو ها در ارتفاع بالا: 

تابلوها و آثار هنری باید در دید عمومی چشم همه افراد قرار بگیرند از نصب آن ها بالاتر از زاویه دید عمومی بپرهیزید.

۲- افراط در استفاده از وسایل جانبی
تا به حال تخت هایی را دیده اید که غرق در  بالش و کوسن هستند؟  آن ها برای این مورد مثال خوبی محسوب می شوند فراموش نکنید طراحی  باید برای آسایش و راحتی باشد و در شما احساس خوبی ایجاد کند پس از افراط دوری کنید .
۳- تسلیم شدن در برابر استرس
تغییر دکوراسیون کار دشواری است طراحان این روند را خلاقانه و با آرامش سپری می کنند پس تا آن جا که می توانید به خودتان مسلط باشید و از این روند لذت برید . هیچ عجله ای برای تمام کردن نیست. اگر کار شما دیر تمام شود ولی یک ایده ناب و جذاب داشته باشد خیلی بهتر است.
۴- انتخاب رنگ ارزان
رنگ از مهمترین المان های طراحی هر فضایی محسوب می شود و دوام رنگ ها در زیبایی و نوع استفاده تاثیر زیادی دارد پس برای کاهش هزینه ها از رنگ بی کیفیت استفاده نکنید.
۵- انتخاب آینه های کوچک
بسیاری از طراحان از استفاده از آینه های بزرگ وحشت دارند اما دلیلی برای این ترس وجود ندارد زیرا علاوه بر بالا بردن کیفیت محیط فضا را بزرگتر نشان می دهد و باعث روشن تر شدن منزل شما هم می شود.
 ۶- انتخاب مبلمان کوچک در اتاق های کوچک
این می تواند یکی از گزینه های طراحان باشد اما تنها راه نیست استفاده از  مبلمان بزرگ اما در تعداد محدود می تواند بسیار زیبا و خاص باشد.
۷- ارجحیت کمیت بر کیفیت
فراموش نکنید  اگر شما سالی یکبار خرید با کیفیت کنید در طی ۵ سال ۵ کالای خوب خواهید داشت.پس همیشه کیفیت را اولویت کار خود قرار دهید.
منبع: دکوبوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *