پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
این ۷ سبزی را در سرما هم می توانید پرورش دهید!

این ۷ سبزی را در سرما هم می توانید پرورش دهید!

اختصاصی چاره چی / با سرد شدن هوا، شاید احساس کنید نمی توان در پاییز و زمستان گیاهان را در خانه پرورش داد درحالیکه سبزیجات ارگانیک در صورت رسیدگی مناسب، کود خوب و رطوبت کافی گزینه های خوبی برای پرورش در این فصول هستند.

ما در ادامه سبزیجات مناسب برای کاشت در فصل های سرد را نام می بریم.


۱- اسفناج

spinach-fb

اسفناج خواص تغذیه ای فراوانی از جمله آهن بسیار و ویتامین C و A دارد. اگر چه بهترین زمان کاشت اسفناج در بهار است اما این گیاه در پاییز و زمستان هم می تواند رشد کند اما رشد آن با سرعت کمتری صورت می گیرد.

۲- کلم پیچ

cabbage

این سبزی از نوع قرمز و سفید، سرما و یخ بندان را تا حد زیادی می تواند تحمل کند و رطوبت و گرمای زیاد برای این گیاه مناسب نیست.


۳- هویج

parsnips-baby-food

قند موجود در هویج هنگام زمستان در یک جا جمع شده و اگر دقت کرده باشید این سبزی در فصول سرد شیرین تر است.هویج در پاییز و زمستان برای رشد به ۱۳۰ روز زمان نیاز دارد و مدت زمان زیادی هم می توان آن را نگهداری کرد.

۴- کاهو

romaine-lettuce

کاهو بیشتر از گیاهان رشد یافته ی دیگر می تواند سرمای هوا را تحمل کند . این گیاه به سرعت رشد کرده و به آفتاب زیادی هم نیاز ندارد.

۵- شلغم

purpletopwhiteglobeturnip

سرما باعث می شود تا شلغم شیرین تر شده و بوی تند آن از بین برود.این گیاه را می توانید به آسانی و در حجم زیاد در پاییز بکارید چرا که سرعت رشد خوبی دارد.

۶- چغندر

Beetroot with leaves, fresh whole beet isolated on white background

Beetroot with leaves, fresh whole beet isolated on white background

چغندر گیاه بسیار مقاومی است که در برابر سرما نیاز به هیچ محافظتی در برابر دمای هوا ندارد.این گیاه در زمستان رشد کرده و در بهار دوباره محصول می دهد.

۷- تره فرنگی

5958

ساقه و برگ های تره فرنگی بسیار مغزی هستند ، و به راحتی در فصل زمستان دوام می آورند.این گیاه به آب و نور زیادی نیاز دارد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.offthegridnews.com

Beetroot with leaves, fresh whole beet isolated on white background

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *