پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۵ هدیه مناسب برای کودکان یکساله

۵ هدیه مناسب برای کودکان یکساله

اختصاصی چاره چی/ شاید برای همه ما پیش آمده باشد که تولد یک سالگی کودکی دعوت باشیم یا بدون هیچ مراسمی بخواهیم برای او هدیه ای بخریم و ندانیم چه هدیه ای مناسب سنش است. بد نیست بدانید که بچه های یک ساله همانقدر که برای کادو ها و روبان های رنگی و زیبا هیجان زده می شوند برای خود کادو نیز خوشحال می شوند، چه این هدیه یک یادگاری از جنس نقره یا طلا باشد چه اسباب بازی مناسب سنش. در اینجا ما ۵ ایده جهت خرید هدیه ای مناسب برای بچه های یک ساله را به شما پیشنهاد می دهیم:

۱- لگو

هیچ چیز نمی تواند مثل لگو خلاقیت بچه ها را تقویت کند. بسته هایی که پر از شکل ها، اندازه ها و رنگ های مختلف لگو هستند را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید لگوهایی که انتخاب می کنید زاویه های خیلی تیز و برنده نداشته باشند و هم چنین از انتخاب سایزهای خیلی کوچک نیز خودداری کنید. به محض اینکه کودک بتواند برجی با آنها برای خود بسازد و سریعا آن را خراب کند و برج دیگری بسازد هدیه شما به محبوب ترین سرگرمی او تبدیل خواهد شد.

۲- جور کننده اشکال مختلف

غلبه بر چالش تطبیق اشکال گرد و دایره ای با هم، دستاورد بزرگی برای کودکان است. اسباب بازی هایی که هدفشان تطبیق  اشکال است به تقویت مهارت های حل مساله کودکان کمک می کنند. علاوه بر این، بسیار سرگرم کننده نیز هستند.

۳- تلفن اسباب بازی

اکثر کودکان یک ساله از داشتن تلفنی منحصر به فرد خوشحال می شوند. به خصوص وقتی می فهمند استفاده از تلفن پدر و مادرشان محدودیت های زیادی دارد. وقتی کودکتان تلفنش را بر می دارد شما نیز تلفن خود را بردارید و با او صحبت کنید. ممکن است تنها چند کلمه بیشتر صحبت نکند اما در هر صورت از داشتن مکالمه ای با شما لذت خواهد برد.

۴- ست های غذاخوری

حالا که این کودکان به سنی رسیده اند که غذاهای جامد نیز در رژیم غذایی شان قرار دارد، می توانید ست های غذاخوری با طرح های کارتونی برای هدیه دادن به آنها انتخاب کنید. برای بهترین دیده شدن هدیه تان، چندین تکه را باهم در بسته ای قرار داده و تزئین کنیدشان.

۵- پول برای حساب پس انداز کودک

پول هدیه دادن یا خرید سهام برای کودکان هیچ وقت کار اشتباهی نیست. مطمئن باشید جمع شدن تمامی این هدیه ها که در طول سال ها در مناسبت های خاص به کودک می دهید سال ها بعد هنگام پرداخت شهریه دانشگاه یا کارهای مهم دیگری در طول زندگی اش، مجددا نیز او و خانواده اش را خوشحال خواهد کرد.

منبع: babycenter.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *