پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
بایدها و نبایدهایی که هنگام خیس شدن گوشی باید بدانیم!

بایدها و نبایدهایی که هنگام خیس شدن گوشی باید بدانیم!

اسمارت فون شما در آب افتاده است؟ نگران نباشید! اگر سریع اقدام کنید و کار های لازم را به سرعت انجام دهید، می توانید از آسیب دیدن گوشی هوشمند خود جلوگیری کنید. در این مطلب کارهایی را که باید و نباید بعد از خیس شدن گوشی انجام دهید، توضیح می دهیم. همراه ما باشید.

در ابتدا، به سرعت گوشی را از آب خارج کنید. هر چه گوشی بیشتر در آب باشد، آب بیشتری از طریق منافذ و شیار های گوشی وارد آن می شود. به محض این که گوشی را از آب خارج کردید، چند کار را باید انجام دهید. همچنین کار هایی نیز هست که به هیچ وجه نباید انجام دهید.

کار هایی که نباید انجام دهید

گوشی را روشن نکنید.
هیچ دکمه یا کلیدی را فشار ندهید.
گوشی را تکان ندهید و به آن هیچ گونه ضربه ای نزنید.
داخل گوشی را باد نگیرید و فوت نکنید. این کار می تواند آب موجود در گوشی را به دیگر قسمت های داخلی گوشی که هنوز خیس نشده اند برساند.
گوشی را حرارت ندهید.

مراحل نجات اسمارت فون آسیب دیده توسط آب
۱-گوشی را خاموش کنید.
۲- پوشش های محافظ گوشی را جدا کرده، درب پشت گوشی را باز کنید و سیم کارت و کارت حافظه microSD را از اسلات های مربوطه خارج کنید. باتری گوشی را نیز در بیاورید.
۳- با استفاده یک لباس یا دستمال خشک گوشی خود را خشک کنید. از گسترش مایع در اطراف گوشی اجتناب کنید، زیرا مایع می تواند از طریق سایر منافذ گوشی وارد آن می شود.
۴- اگر گوشی خیلی خیس شده است مایعاتی که در شیار های گوشی قرار دارند و امکان خشک کردن آن ها با دستمال وجود ندارد را می توانید با استفاده از جارو برقی بیرون بکشید (در هنگام استفاده از جارو برقی بسیار دقت کنید). پیش از روشن کردن جارو برقی مطمئن شوید که اجزا کوچک گوشی مانند سیم کارت و کارت حافظه microSD را از محل خود خارج کرده اید.
۵- گوشی خود را در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار که پر از برنج پخته نشده باشد قرار دهید! برنج بهترین جذب کننده مایعات است. همچنین می توانید کیسه مخصوص خشک کننده گوشی را خریداری کنید. اگر این کیسه را در خانه ندارید اصلا جای نگرانی نیست. همان طور که گفته شد فقط کافی است که گوشی را به سرعت درون کیسه ای مملو از برنج بیندازید.
۶- یک یا دو روز به گوشی فرصت دهید تا کاملا خشک شود. اصلا عجله نکنید. سیم کارت خود را در یک گوشی قدیمی بگذارید و از آن استفاده کنید. پس از گذشت دو یا سه روز می توانید گوشی خود را از کسیه برنج بیرون بیاورید. باتری را در گوشی قرار داده و آن را روشن کنید.
۷- اگر گوشی روشن نشد آن را شارژ کنید. اگر شارژ نشود، احتمالا باتری گوشی شما آسیب دیده است. اگر باتری اضافی دارید، آن را جایگزین باتری فعلی کرده و مجددا مراحل فوق را تکرار کنید. اگر باز هم گوشی روشن نشد، آن را به تعمیرگاه مجاز ببرید تا مشکل گوشی شما را برطرف کنند.
۸- اگر اسمارت فون شما روشن شد و شروع به کار کرد، این به معنی پایان کار نیست. شما باید همچنان طی چند روز آینده مراقب گوشی خود باشید و مطمئن شوید که هیچ مورد غیر عادی توجه تان را جلب نکند. به منظور بررسی اسپیکر ها چند آهنگ مختلف را پخش کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که صفحه لمسی گوشی نیز همانند گذشته کار می کند.

اسمارت فون های ضد آب
برخی از گوشی های هوشمند تحت عنوان گوشی های ضد آب روانه بازار می شوند. به این نکته توجه داشته باشید که خصوصیت ضد آب بودن از سوی سازندگان شامل شرایط خاصی می شود. مقاومت یک اسمارت فون در برابر آب به عواملی همچون تمیزی آب، عمق فرو رفتن گوشی در آب و مدت زمانی که گوشی در این عمق بوده است بستگی دارد.

منبع: آی تی رسان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *