پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
خانوم ها/ زندگی شما در خطر است اگر شوهرتان این جملات را تکرار می کند

خانوم ها/ زندگی شما در خطر است اگر شوهرتان این جملات را تکرار می کند

جمله  های منفی به راحتی ازدواج هایی که سالیان سال ادامه داشته اند را ویران می کند. اگر ارتباط و احترام بین شما و همسرتان ضعیف تر شده است، احتمالاً نگران زندگی  زناشویی تان شده اید. برای داشتن ازدواجی بادوام، محکم و شاد، سه چیز باید بین شما ماندگار باشد: ارتباط کلامی، احترام متقابل و تعهد.
اگر شوهر شما مدام این جملات را به زبان می آورد، راحت با او درمورد احساسی که این جملات در شما ایجاد می کند، با او حرف بزنید. او باید درک تان کند و به احساسات و نظرات شما احترام بگذارد.

۱. «حوصله ام سر رفته!»
گاهی اوقات ایجاد تغییر و وقفه در برنامه  عادی روزانه خیلی خوب است. از خودتان بپرسید که آیا از برنامه عادی تان در رابطه راضی هستید؟ فکر می کنید شوهرتان راضی است؟ خیلی مهم است که هر از گاهی برنامه ها و فعالیت های متفاوتی در رابطه تان داشته باشید تا عشق تان قوی تر شده و ارتباط احساسی بین تان عمیق تر شود.

۲. «تو هیچوقت حرف های منو نمی فهمی» یا «تو منو درک نمیکنی»
زن ها و مردها به طریقی متفاوت فکر می کنند. به همین دلیل گاهی اوقات ارتباط بین یک زوج پیچیده می شود. اگر شوهر شما شکایت دارد که شما هیچوقت حرف او را متوجه نمی شوید یا درکش نمی کنید، وقت بگذارید و خوب به حرف هایش گوش کنید. خوب گوش کردن برای دوام هر رابطه ای اهمیت دارد.

۳. «تو هیچوقت عوض نمیشی»
تغییر سخت است. اما اگر شوهر شما مدام شکایت دارد که شما قادر به عوض شدن نیستید، با او درمورد این که چرا کارهایی که مورد پسند او نیست را آن طور انجام می دهید. حرف زدن درمورد این موضوعات و استدلال منطقی شما باعث خواهد شد که درک تان کند.

۴. «تو چرا مثل …. نیستی؟»
مقایسه کردن روابط را ویران می کند. اگر شوهر شما مدام شما را با مادر، دوستان، خواهرها یا زنان دیگر مقایسه می کند، یعنی به آنچه هستید ارزش نمی گذارد. به این وضعیت خوب فکر کنید و تصمیمی بگیرید که برای سلامتی و خوشبختی تان بهتر باشد.

۵. «تو دیگه اون آدمی که من عاشقش شدم نیستی»
تغییرات فیزیکی، احساسی و عقلانی با گذشت زمان ایجاد می شود. اگر شوهرتان مدام از این جمله استفاده می کند، متوجه نیست که خودش هم دیگر آن فردی که شما عاشقش شده بودید نیست. غیرممکن است که در طول سال ها هیچ تغییری نکنید. برای داشتن ازدواجی موفق، شما باید هر دو کنار هم رشد کرده و تغییر کنید و به عنوان یک زوج به این تغییرات همدیگر احترام بگذارید.

۶. «هر چی تو بگی درسته» یا «هر جور خودت دوست داری»
این عبارات نشان دهنده فقدان علاقه به کارهای شماست. دلیلش این نیست که شما بر رابطه مسلط هستید و او تابع نظرات شماست. دقیقاً برعکس! این رفتار ادامه دار نشان دهنده فقدان علاقه و هیجان در ازدواج شماست. رمز داشتن ازدواجی موفق، رسیدگی به مسائل جزئی و کوچک نیست، بلکه اعتماد کردن به هم و حرف زدن با همدیگر است. برای حل مشکلات تان با هم وقت بگذارید تا بتوانید زندگی شاد را کنار هم تجربه کنید.

 

منبع: seminarema

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *