پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
۵ راهکار کاربردی برای ترغیب گربه به برگشتن به خانه

۵ راهکار کاربردی برای ترغیب گربه به برگشتن به خانه

اختصاصی چاره چی/ همه ما می دانیم که گربه ها حیوانات مستقلی هستند. برگرداندن گربه ای که دوست ندارد به خانه برگردد برای همه کسانی که گربه دارند کار سختی است. در حقیقت، اگر گربه تان آموزش ندیده باشد که چه موقعی داخل خانه بیاید هر وقت که خودش دوست داشته باشد این کار را خواهد کرد. راهی بهتر از صبر کردن برای برگشتن گربه ها به خانه آموزش آنهاست. البته بازهم به نظر نمی رسد که این هم ایده خوبی باشد، چون گربه ها به هیچ عنوان مانند سگ ها تربیت پذیر نیستند. آنها توجه شان از سگ ها کمتر است و به انگیزه ای بیشتر از تحسین شدن نیاز دارند. در اینجا ما ۵ راهکار کاربردی برای برگرداندن گربه ها به خانه را با شما در میان می گذاریم.

 ۱- اسم گربه تان را صدا بزنید

قطعا این اولین کاری است که به ذهن همه ما می رسد. اما اگر بعد از ۳۰ ثانیه از او واکنشی دریافت نکردید یا پیدایش نشد قطعا از محدوده شنیدن صدای شما خارج شده یا نمی خواهد به داخل خانه برگردد. اگر می بینیدش و می دانید که صدای شما را می شنود و واکنشی نشان نمی دهد سعی کنید لحن صدایتان نا امیدی شما را نشان ندهد. در عوض، در خانه را ببندید و حدود ۵ دقیقه خود را مشغول کار دیگری کنید. بعد از این ۵ دقیقه دوباره امتحان کنید. گربه ای که پنهان شده ممکن است بعد از اینکه فهمید در خانه همیشه باز نمی ماند نظرش عوض شده و این بار با صدای شما برگردد.

۲- از غذا برای به داخل آوردن گربه تان استفاده کنید.

تنها زمانی که گربه تان گرسنه است به او اجازه دهید که بیرون رود. در این حالت وقتی از روش اول پاسخ نگرفتید و با صدای شما به داخل برنگشت، غذایش را به او نشان دهید و حتما وقتی به شما پاسخ مثبت داد و برگشت با غذا برای کاری که کرده تشویقش کنید.

۳- دنبالش بگردید

اگر لازم است که به خانه بیاوریدش و نمی توانید ببینید که کجاست، دنبالش بگردید. اگر باران می بارد و گربه شما ترسو باشد ممکن است زیر بوته ای پنهان شده و دوست نداشته باشد که تکان بخورد. اگر از خطری پنهان شده یا به خاطر خیس نشدن جایی پناه گرفته باشد احتمال اینکه فرار کند یا بدود بسیار کم است و شما به راحتی می توانید او را بغل کرده و به خانه بیاوریدش.

۴- ناراحتی خود را روی گربه تان خالی نکنید

وقتی گربه تان بعد از ساعت ها صدا زدن پیدایش می شود و به خانه بر می گردد، ناراحتی تان را ابراز نکنید. هیچ وقت عصبانیتتان را از اینکه چقدر شما را منتظر گذاشته یا نگران کرده به او منتقل نکنید. این کار فقط او را برای دوباره برگشتن به خانه نا امید و بی میل خواهد کرد.

۵- هیچ وقت دنبال گربه تان ندوید

اگر گربه تاناز شما فرار می کند و می دود سعی نکنید او را دنبال کنید. اینکار تنها تصمیم او برای فرار را تقویت می کند و کمتر کسی می تواند با دویدن دنبال گربه او را بگیرد، به خصوص اگر به بالای درختی فرار کند. به یاد داشته باشید که با دویدن دنبال گربه تان فقط دارید به جای آموختن اینکه پیش شما بیاید به او می آموزید که از شما فرار کند.

منبع: wikihow.com

مترجم: سارا خانعلی زاده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *