پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
خانومانه/ مدل موهایی که شما را پیرتر نشان می دهد!

خانومانه/ مدل موهایی که شما را پیرتر نشان می دهد!

بلندی موی

آرایشگران ما به نظر موافق بودند که همه خانم ها می توانند موی بلند را تا نقطه مشخصی مدیریت کنند. به گفته آن ها، موهای بیش از حد بلند همیشه سن را بالا می برد. میچ استون، آرایشگر معروف، می گوید: “موی بیش از حد بلند همیشه سن یک خانم را بالا می برد. من در مورد بلندی تا قبل از شانه ها صحبت نمی کنم، بلکه منظورم بلندی گربه ماده است. (با گربه واقعی اشتباه گرفته نشود)” با توجه به حرف استون، وقتی که موهای تان استخوان دنده را رد کردند، به طور رسمی باعث می شوند مسن تر به نظر برسید. او پیش رفتن با حقه اتمام ناپذیر بلندی مو را توصیه می کند: “بلندی مو ها بین ۳ تا ۵ سانتی متر زیر چانه باشد. که برای هر سنی نیز مناسب و جذاب است.”

اگر موی بلند دوست دارید، آن را انجام دهید! فقط اطمینان پیدا کنید که مدل مویتان طوری نیست که در جلو کوتاه تر و در پشت بلند تر باشد. جودی مک گینس، طراح و آرایشگر آمریکایی توضیح می دهد: “به طور کلی، کوتاه تر در جلو و بلند تر در عقب، باعث می شود پیر به نظر برسید. همه چیز را تقریبا مربعی نگه دارید یا برای مدل مو های کوتاه تر، قسمت جلو را کمی بلند تر نگه دارید.”

طول اشتباه

پیدا کردن بهترین مدل مو برای شکل صورت تان می تواند یک جستجوی مادام العمر باشد. با یک آرایشگر در مورد بهترین سبک برای مدل مو بر اساس شکل صورت تان مشورت کنید. هر چقدر که سن بالاتر برود حجم مو کمتر می شود، بنابراین بلند نگه داشتن آن ممکن است کم حجمی را پررنگ تر نشان دهد. ماریسا ویلا سفیر مد می گوید: “اگر مو در حال کم حجم شدن است، کوتاه کردن آن گزینه خوبی است. اگر در تمام طول عمرتان موهای بلند داشتید، شاید وقت آن رسیده است که موهای خود را به روز کنید.”

هر کاری که انجام می دهید، فقط مطمئن شوید مدل موی تان دارای لایه بندی و اعماق مختلف است. دیمین سانتیاگو مالک یک شرکت مزون در نیویورک می گوید: “مدل موی کلاسیک که باعث می شود یک خانم پیر و شلخته به نظر برسد، مدلی است که همه قسمت های مو دارای بلندی یکسان و چند سانتی متری است. و با یک گیره آهنی کوچک همه آن ها با هم جمع شده اند. این مدل نه دوست داشتنی و نه مدرن است. کمی حالت چتری داشتن در موها بسیار بهتر است.”

تا زمانی که سبکی پویا و دلپذیر داشته باشید، طول موی شما واقعا مهم نخواهد بود. سانتیاگو به ما گفته است که مشتریان بالغی داشته که هم موی با لایه بندی بلند و هم مدل فانتزی کوتاه داشته اند. “یک مشتری بالغ با اعتماد به نفس قوی، می تواند هر مدل جذاب و مدرنی را به خوبی داشته باشد.”

هرگز تغییر ندادن سبک خود

برای آرایشگر مو، جنا مست، بزرگترین اشتباه زنان وقتی که مسن تر به نظر می رسند این است که یک سبک موی واحد را برای چندین دهه نگه می دارند. “اگر ۵۰ ساله هستید، شانس این زیاد است که از ۲۵ سالگی به بعد فقط به یک سالن آرایش رفته باشید و موهای تان دقیقا مدل ۲۰ سال پیش باشد، زمانی که وزن تان خیلی کمتر بود و لباس قرمزی داشتید که در عروسی فامیل های تان می پوشیدید.” لیست کردن ویژگی ها توسط جنا ادامه دارد: “به نظر می رسد که این احتمال هم وجود دارد که با نشان دادن عکس های قدیمی به آرایشگر های نسل های مختلف، آن ها را برای ایجاد مجدد آن مدل مو راهنمایی می کنید. اما واقعیت این است که مانند هر چیز دیگر، آرایش مو نیز به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است.”

در رنگ مو دقت کنید

رنگ بیش از حد تیره می تواند سال ها به سن شما اضافه کند. ماریسا ویلا می گوید: “رنگ موی شما باید مکمل رنگ پوست تان باشد. اگر پوست نسبتا خوبی دارید، سیاه احتمالا بهترین گزینه شما نیست. و همیشه یک ایده خوب این است که بیش از یک رنگ روی موهای تان داشته باشید تا ابعاد و اعماق به آن اضافه شود.”

کلی کاردناس، رنگ شناس معروف، هم به مشتریان خود پیشنهاد می کند در هنگام انتخاب رنگ مو به تون پوست شان نیز توجه کنند. او توضیح می دهد: “مستقل از رنگ موی انتخابی تان، اگر از یک یا دو سایه رنگ نیز استفاده کنید، طاهر تیپ تان شاداب تر می شود. اما طرز قرار دادن این هایلایت ها نکته مهمی است. به آرایشگر موی خود پیشنهاد دهید قاب صورت تان را در نظر بگیرد و رنگی انتخاب کند که صورت تان را درخشان تر نشان دهد.”

میچ استون، آرایشگر معروف، هم با دور ماندن از رنگ های تیره یا رنگ های خیلی کودکانه موافق است. او می گوید: “برای موهای تان، مراقب رنگ های تند یا دنبال کردن مد هایی که مربوط به جوان تر هاست باشید. آن زمان تمام شده است و وقت آن رسیده که قدرت خود را به دست بیاوریم و شیک و هوشمندانه باشیم.” استون به مشتریانش پیشنهاد می کند که دنبال رنگ های ملایم تر باشند. “مانند بلوند طلایی یا قرمز تیره و مجلل. رنگ های تیره تر می توانند خیلی سرسخت باشند و بلافاصله چندین سال به سن صورتتان اضافه کنند.”

جف استامپ، مالک یا سالن آرایش، اشاره می کند که علاوه بر مسن تر به نظر رسیدن تان، رنگ های تیره تر می توانند تار های طوسی یا سفید موهای تان را زود تر از یک رنگ ظریف تر نشان دهند. “من پیشنهاد می کنم که رنگ موی تان را با هایلایت یا یک رنگ ثابت دوم ترکیب کنید. بنابراین رنگ موی تان بسیار بهتر از یک رنگ تنها به نظر خواهد رسید و ظاهر طبیعی تری خواهد داشت.”

تقسیم اشتباه

آرایشگران متخصص ما آموزش های زیادی در مورد تغییرات کوچکی که تفاوت زیادی ایجاد می کنند داده اند. ما هیچ نمی دانستیم که فرق سر می تواند باعث مسن تر به نظر رسیدن شود. ماریسا ویلا می گوید: “فرق مستقیم وسط سر برای همه مناسب نیست. اما همچنین لازم نیست که یک فرق موی تان خیلی بیشتر باشد. یک تقسیم متناسب و تصادفی می تواند جذاب باشد. همچنین چتری را فراموش نکنید. در بعضی موارد می تواند باعث شود جوان تر به نظر برسید.”

حجم بسیار زیاد

هنگامی که حجم کم مو می تواند زیبا باشد، بیش از حد بودن آن هم می تواند سن شما را افزایش دهد. چون که هر چه سنمان بالاتر می رود موهای مان کم حجم تر می شود. بسیاری از ما نگران خیلی صاف بودن موهای مان هستیم. با آرایشگر خود در مورد معرفی یک شامپوی حجم دهنده مو یا مدل لایه بندی مو ها صحبت کنید.

دیمین سانتیاگو اغلب مشتریانی دارد که سعی دارند حجم موی خود را در همه نقاط افزایش دهند. او می گوید: “اغلب یک مشتری بزرگسال فکر می کند که موهایش باید بلندی داشته باشد. ریزش مو می تواند باعث شود هر کسی مسن تر به نظر برسد. حجم مو اما متفاوت است و می تواند مدرن و ظریف نیز باشد.”

موهای تان را خیلی صاف نکنید

همانطور که موهای مان کم حجم تر می شود، یافتن تعادل مناسب می تواند دشوار تر شود. حجم زیاد یا استفاده از اسپری مو می تواند خیلی قدیمی باشد. با این حال، هیچ کس نمی خواهد موهایش کم حجم به نظر برسد. مورات اوین، مدیر خلاق مدرسه آرایشگری لندن می گوید: “در حالی که حجم بیش از حد موها می تواند اشتباه باشد، نداشتن حجم کافی نیز می تواند مشکل بزرگی باشد.”

“بسیاری از مردان و زنان با موی بلند با رها کردن موهای خیلی صافشان در اطراف صورت، شانه ی خیلی زیاد به سمت پایین و یا عدم استفاده از چرب کننده هنگام خشک کردن موها، سنشان را بیهوده بالا می برند.” اوین توضیح می دهد که موهای صاف تنها ویژگی های برجسته صورت را پررنگ تر می کنند. بنابراین اگر خیلی از بینی یا چانه خود راضی نیستید، موی صاف توجه بیشتری را سمت آن ها می برد. مطمئن شوید که با استفاده زیاد از مواد آرایشی مو، وزن آن ها را به سمت پایین زیاد نمی کنید. و سعی کنید موهای تان را خیلی زیاد شانه نکنید.

شامپوی اشتباه

شامپوی شما بر مدل موی تان تاثیر می گذارد. و ممکن است باعث بالاتر نشان دادن سن تان شود. شامپوی مناسب انواع موهای معمولی، هر چه سن تان بالاتر می رود بهترین گزینه شما نخواهد بود. ماریسا ویلا می گوید: “باید ابزار و محصولات مناسب برای داشتن موی زیبا را داشته باشید. موهای خاکستری افراد مسن تر، ویژگی های منحصر به فردی دارد که یک بار در هفته نیاز به ماسک، شامپوی محافظت از موهای رنگ شده، شامپوی محافظ حرارت و مراقبت بیشتر در مقابل هوای سرد دارد.”

سالم نگه داشتن مو ها

موی آسیب دیده همیشه باعث بیشتر نشان دادن سن می شود. مهم است که زیبایی طبیعی خود را با مراقبت از موهای تان نگه دارید. اگر موخوره های زیادی پیدا کردید، زمان آن است که برای کوتاه کردن موهایتان به سالن آرایش بروید. ماریسا ویلا پیشنهاد می کند: “اگر موهای بلند می خواهید ولی موهای تان به قدر کافی سالم نیستند، برای ایجاد تکامل و بلندی دلخواهتان به طوری که موهایتان سالم و براق باشند، باید اکستنشن کنید.” وقتی که ظاهر خوبی داشته باشید، احساس خوبی نیز خواهید داشت. و به قدر احساس خوب تان جوان خواهید بود.

با لوازم جانبی موهای خود را جذاب کنید

اغلب زمان ها دوست داریم ظاهری شاداب تر داشته باشیم. به سبک هایی فکر می کنیم که وقتی جوان تر بودیم داشتیم. در آن زمان آن سبک ها خیلی خوب بودند، درست است؟ با این حال، استفاده از کلیپس های پروانه ای شکل، بلیط فرست کلاس شما برای رفتن به دنیای مسن تر به نظر رسیدن است. دینا اسکرر، آرایشگر آمریکایی و صاحب سبک های مخصوص خود و مشاور خرید، پیشنهاد می کند که استفاده از لوازم ظریف و کم حجم، در رابطه با لوازم جانبی مو، بهتر است. او می گوید: “مدل های آرایش مویی که شامل لوازم جانبی قدیمی بسیار است، مانند سنجاق بزرگ، کلیپس هایی که با رنگ مو سازگاری ندارند و خیلی در چشم هستند و یا نوع مخصوصی از کلیپس های چنگکی، همه این ها توجه بسیاری را به خود جلب می کنند و این توجه ها را از خود موهای تان دور می کنند. و باعث می شوند نوجوان و خارج از مد به نظر برسید.”

اگر تمایل به نگه داشتن طولانی موهای تان دارید، و نیاز دارید که چند وقت یک بار آن را جمع کنید، از یک کش موی نرم و راحت استفاده کنید. آرایشگر موی معروف، ورنون فرانسوییس می گوید: “اگر موی بلند را ترجیح می دهید، شل بستن آن با یک کش کوچک در کناره ی سر بسیار زیبا تر و شاداب تر از سفت بستن آن با کش در وسط سر و یا بالا بردن آن با گیره روی سر است. من همچنین پیشنهاد می کنم که از لوازم جانبی ای استفاده کنید که رنگ مناسب یا مشابه تون رنگ موهای تان دارند. به جای این که از وسایلی استفاده کنید که تضاد زیادی دارند. در کل از هر چیز کارتونی و رنگ تندی دوری کنید.”

مراقب موهای پف کرده باشید

همان طور که افزایش سن مو ها را کم حجم تر می کند، وسوسه کننده است که از اسپری مو استفاده کنیم و به موهای مان حجم زیادی بدهیم. مشکل اینجاست که مقدار زیاد اسپری مو می تواند ظاهر خشک دهه ۸۰ را ایجاد کند و شاداب نباشد. اسکات یانس، آرایشگر موی معروف، می گوید: “ما همه می خواهیم از آن دوری کنیم اما این مدل موی فوق العاده خشک، توسط بعضی طرفداران این دهه معروف شده است. که باعث شده حتی در دنیای مدرن نیز محبوب باشند.”

سبک پشت موی نقره ای

هر چه سن مان بیشتر می شود، فرصتی برای پذیرفتن خود واقعی مان و جدا کردن اعتماد به نفسی که بیست سالگی و نوجوانی مان را رهبری می کرد پیدا می کنیم. شالوده واقعی موهای تان را به نمایش بگذارید و سعی نکنید که موهای تان را گره های سخت کشیده نگه دارید. این کار تنها باعث می شود که مسن تر به نظر برسید.

اسکات یانس می گوید: “در حالی که موی شل بسته شده می تواند خیلی جذاب باشد، دم خرگوشی های سفت بسته شده تمایل به نشان دادن بیشتر چروک های صورت و یا عیب و نقص های آن دارند. با گذشت زمان، بهتر است با آرایشگر خود مشورت کنید تا سبک و مدل مویی پیدا کنید که چهره شما را شکل می دهد و بهترین ویژگی هایتان را به نمایش می گذارد.”

دینا اسکرر، آرایشگر، همچنین توصیه می کند که از سبک های خیلی بسته شده، مانند بافت سفت یا دم خرگوشی که از شادابی فاصله می گیرند دوری کنید. “این سبک ها برای یک ۲۰ ساله یا حتی یک ۳۰ ساله اگر به صورت روانشناختی درست یا زنانه انجام شوند می توانند سرگرم کننده و جذاب باشند. اما برای یک ۴۰ یا ۵۰ ساله می توانند مسخره باشند. که به خاطر عدم ارتباط درست و مناسب سن نبودن، حتی می توانند سن شان را بیشتر نشان دهند.”

خاکستری خود را به نمایش بگذارید

همان طور که موهای خاکستری شروع به رشد می کنند، اکثر ما تصور می کنیم که وقت آن رسیده که آن را بپوشانیم. اگر چه، لازم نیست همه به سمت رنگ های مختلف بروند. جولی فیدرمن، آرایشگر، می گوید: “تعداد کمی خانم های خوش شانس با موهای نقره ای عالی و حسادت انگیز وجود دارند. با آرایشگر خود درباره این که چگونه موهای خاکستری خود را به نمایش بگذارید مشورت کنید.” فیدرمن پیشنهاد می کند که با هایلایت های نقره ای یا فلفلی کمرنگ و مدل درست، خاکستری خود را برجسته تر کنید. یک ویژگی دیگر که به شما ظاهری جوان تر می دهد چیست؟ داشتن اعتماد به نفسی که موهای خاکستری خود را بپذیرید و به نمایش بگذارید.

مدل موی شما باید سبک زندگی تان را انعکاس دهد

در طول زندگی تان، بعضی دستاورد های مهمی داشته اید. شما در جایی بسیار متفاوت تر از ۲۰ سالگی تان یا حتی پنج سالگی تان هستید. مطمئن شوید همان طور که سبک زندگی تان تغییر می کند، مدل موی تان هم تغییر می کند. جولی فیدرمن یادآوری می کند که مطمئن شویم مدل مویی انتخاب می کنیم که متناسب با زندگی فعلی ماست.

آرایش را فراموش نکنید

یک مدل موی زیبا و شاداب به شما ظاهری عالی می دهد. اما اگر آرایش تان باعث افزایش سن ظاهری تان شود، کسی به ویژگی های تان توجه نمی کند. میچ استون آرایشگر معروف، اغلب مشتریانی را می بیند که با آرایش بسیار، سن شان را بالا می برند. او می گوید: “وقتی پوست شروع به مسن شدن می کند، آرایش اگر درست انجام نشود، خطوط چین و چروک را برجسته می کند.” توضیح می دهد: “چشم و لب های خود را کمی آرایش کنید ولی از رنگ های روشن استفاده کنید و ظریف کار کنید.”

 

منبع: شیکسون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *