پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
با کاربردهای متفاوت خمیر دندان آشنا شوید

با کاربردهای متفاوت خمیر دندان آشنا شوید

اختصاصی چاره چی / شاید فکر کنید خمیر دندان تنها برای مسواک زدن و تمیزی دندان ها کاربرد دارد درحالیکه اگر کاربردهای دیگر آن را بدانید وقتی به خرید می روید تعداد بیشتری از آن را می خرید.ما در اینجا نگاهی می اندازیم به کاربردهای دیگر خمیردندان که قطعا شما را تعجب زده خواهد کرد.

۱- تمیز کردن کفش های سفید

بسیاری از ما به دلیل زود کثیف شدن کفش های سفید، کمتر به سراغشان می رویم یا اگر هم آن ها را بپوشیم همیشه با مشکل سیاه شدن روی کفش درگیر هستیم. قطره ای از خمیردندان (غیر ژلی) را روی قسمت کثیف کفش ها بزنید وسپس آن را با استفاده از قلم مو، پخش کنید.اجازه دهید تا صبح در همین حالت بماند و باقی آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید.کفش هایتان به سفیدی روز اول بازخواهند گشت.

۲- روشن کردن رنگ جواهرات

مقدار اندکی از خمیردندان را روی بخش مورد نظر از جواهرات تان قرار داده، کمی آب اضافه کنید و به آرامی خمیردندان را روی تمام سطح آن پخش کنید. پس از اتمام کار، مقادیر باقی مانده از خمیردندان را با لیف تمیز کنید.

۳- تسریع در درمان جوش

اگر شما هم با مشکل جوش زدن زیاد روبرو هستید خمیردندان غیرژلی را روی ناحیه جوش بمالید و اجازه دهید چند ساعت بماند این کار جوش های صورت تان را سریعتر از بین می برد.

۴- پاک کردن لکه ها

گاهی پیش می آید لباس یا فرش خانه شما لک شود و شما تصور کنید آن لکه ها هرگز پاک نمی شوند اما باید بدانید اگر به سرعت وارد عمل شوید و کمی خیردندان روی محل تازه لک شده بگذارید، می توانید امیدوار باشید که لکه از بین می رود. بعد از اینکه خمیردندان را به خوبی روی سطح لکه زدید، به سرعت آن را بشویید.

۵- از بین بردن بوی سیر و پیاز

استفاده از سیر و پیاز در وعده های غذایی موجب می شود زمانیکه با آن کار می کنید دستتان بوی آن ها را بگیرد و اگر دستتان را با خمیر دندان بشویید و سپس با آب گرم آبکشی کنید بوی آن به کلی از بین می رود.


۶- پاک کردن سی دی و دی وی دی

کمی خمیر دندان روی سی دی یا دی وی دی ها بریزید و با یک پارچه نرم که کاملا لطیف باشد ، روی سی دی و یا دی وی دی ها بکشید.این یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های پاک کردن و استفاده مجدد از دی وی دی هایی است که برای اجرای آنها مشکل دارید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.care2.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *